Eko-Okna S.A. automatyzuje produkcję z elumatec

Firma Eko-Okna S.A. wdrożyła do produkcji najnowocześniejsze centrum do obróbki profili SBZ 628, opracowane i wyprodukowane w Mühlacker przez elumatec. To centrum najnowszej generacji, pozwalające na zoptymalizowanie i zautomatyzowanie wszystkich procesów obróbczych w aluminium.

Przekonała nas koncepcja centrum SBZ 628, szerokie spektrum jego możliwości oraz pozytywne doświadczenie jakie mamy do tej pory z elumatec. Inwestycja w tylko najlepsze, dostępne rozwiązania jest dziś gwarancją sukcesu! - wyjaśnił Pan Sebastian Przwosnik, Szef Produkcji firmy Eko-Okna S.A.

Innowacyjna koncepcja

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w tej maszynie, centrum wykonuje wszystkie możliwe obróbki w 4 osiach na różnych systemach profilowych z zachowaniem najwyższej precyzji w całym cyklu. Maszyna została wyposażona w 8 zespołów frezujących, które wraz z opatentowanymi rozwiązaniami jak: ruchomy zacisk i chwytak przestawny, umożliwiają w pełni zautomatyzowaną obróbkę profili aluminiowych o najbardziej złożonym przekroju i długości do 10,5 m. Duże wymiary przepustu i stref przesuwu serwoosi pozwalają na elastyczną obróbkę profili o dużych przekrojach. Dzięki chwytakowi, obracanemu o 360° profile są obrabiane w różnych układach mocowania. Obracana o 180 ° tarcza piły o dużej średnicy 550 mm umożliwia płynne cięcia kątowe oraz nacięcia i podcięcia ryglowo-słupkowe. Profil może być nacinany z trzech stron oraz istnieje możliwość zacinania obu końcówek profilu.

Te wszystkie zalety sprawiają, że centrum elumatec SBZ 628 jest wyjątkowe i niezastąpione w produkcji ślusarki aluminiowej. Dążymy do ciągłego ulepszania oferowanych przez nas urządzeń, nieustannie szukamy nowych, innowacyjnych rozwiązań, które z pełnym przekonaniem proponujemy naszym Klientom - nadmienił Pan Maciej Opala Kierownik Projektów Strategicznych elumatec Polska Sp. z o.o.

Nowoczesność w połączeniu z tradycją

Dzięki wsparciu ze strony elumatec, na przestrzeni kilku, lat farbka w Kornicach przeszła rewolucję w zakresie organizacji produkcji okien i drzwi z tworzywa sztucznego. Wdrożenie inteligentnych rozwiązań oraz zautomatyzowanie procesów pozwoliły na zwiększanie potencjału produkcyjnego przy jednoczesnym podniesieniu jakości oferowanego asortymentu. Warto podkreślić, iż producent z Kornic osiąga imponującą wydajność sięgającą 5,5 tysiąca okien dziennie i planuje kolejne wzrosty kładąc duży nacisk na rozwoju działu aluminium. 

Łączymy wieloletnie doświadczenie z systematycznym testowaniem nowych rozwiązań. Jesteśmy dumni z tego, że możemy dostarczyć naszym Klientom produkty najwyższej jakości, a także o wyjątkowych walorach estetycznych, a dzięki wykorzystaniu SBZ 628 jesteśmy w stanie sprostać najtrudniejszym i najbardziej skomplikowanym zadaniom stawianym przez rynek - wyjaśnił Pan Łukasz Kucharczyk, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy EKO-OKNA S.A.

Profesjonalizm i zaufanie podstawą dobrej współpracy

Eko-Okna od prawie 10 lat współpracuje z firmą elumatec w zakresie powiększania swojego parku maszynowego. Do tej pory elumatec wyposażył fabrykę w Kornicach w około 80 maszyn, w tym prawie połowę stanowią centra obróbcze do PCW serii 6xx, a także zainstalowano wiele centrów 3 i 4-osiowych do aluminium. Dalsza współpraca rozwija się w zakresie ekspansji produkcji stolarki PCW oraz w kierunku automatyzacji produkcji ślusarki aluminiowej, w którym Eko-Okna dostrzegają ogromny potencjał. Inwestycja w SBZ 628 i ogromny wachlarz możliwości jakie oferuje centrum to klucz do realizacji celu związanego z rozwojem działu aluminium.

Eko-Okna S.A. automatyzuje produkcję z elumatec

Eko-Okna S.A. automatyzuje produkcję z elumatec


PRASA KONTAKT

Nadine Schneider
Marketing

Telefon +49 7041 14 449
Faks +49 7041 14 260

presse(at)elumatec.com