Skrót informacji

2018

LICZBY & FAKTY

81,4 %

- to wskaźnik kapitału własnego, osiągnięty przez elumatec w roku 2016 (poprzedni rok: 76%). Przychody ze sprzedaży zwiększono o 3%, do poziomu 124,5 milionów euro.

_______________________________________________

Inwestycje w oprogramowanie: 750.000 Euro

elumatec inwestuje pokaźne środki w nowe oprogramowanie, w tym rozszerzenia SAP, nowy system PLM, nowy system zarządzania dokumentacją oraz zintegrowane narzędzie do koordynacji.


2017

Nowy partner handlowy w Danii

Nowy partner handlowy w Danii: Poul Thøgersen, CEO Junget A/S, Roman Wolstein, Regional Director elumatec AG, Steen Hansen, Key Account Manager Junget A/S, Lars-Göran Spjuth, Sales Manager, elumatec Skandinavien AB
Nowy partner handlowy w Danii

Od 1 lipca bieżącego roku firma Junget A/S jest nowym partnerem handlowym elumatec na terenie Danii. Przedsiębiorstwo jest wykonawcą i dostawcą kompleksowych usług o zasięgu światowym. Jego siedziba mieści się w Hinnerup, niewielkim mieście na północ od Aarhaus. Łącznie zatrudnia 75 pracowników. Podstawowym przedmiotem działalności firmy jest dystrybucja narzędzi i maszyn do przemysłu drzewnego, metalowego i tworzyw sztucznych wraz z kompleksowym świadczeniem usług, takich jak: doradztwo, obsługa celna, montaż maszyn i wsparcie techniczne - wszystko z jednego źródła. "Od lat jesteśmy dostawcami producentów okien i drzwi w Danii. Dlatego cieszymy się, że będziemy mogli wspomóc naszych licznych klientów w tym segmencie maszynami elumatec do obróbki profili aluminiowych i PCW.", mówi Poul Thøgersen, CEO firmy Junget.

www.junget.dk/en


2017

Nowa siedziba w Afryce Południowej

Rudi Nel, Managing Director elumatec South Africa Ltd
Rudi Nel, Managing Director elumatec South Africa Ltd

Wyższe wyniki obrotowe i rosnąca sprzedaż centrów obróbczych profili to dotychczasowe rezultaty trwającej jeszcze restrukturyzacji elumatec Afryka Południowa. Obie spółki-córki w Johannesburgu i Kapsztadzie zostały połączone w jedną siedzibę główną mieszczącą się w Kapsztadzie. Dwie filie w Johannesburgu i Durbanie zajmują się wyłącznie sprzedażą i serwisem w swoich regionach. "Miejscowy boom budowlany korzystnie wpływa na rozwój naszej działalności", mówi Rudi Nel, który po odejściu na emeryturę Allana Feely'ego został nowym dyrektorem elumatec Afryka Południowa w Kapsztadzie. Do tego dochodzi efekt oszczędzania, osiągnięty przez centralizację administracji i logistyki dzięki korzystnemu położeniu portu i krótszych dróg transportu. Nowo wprowadzony system ERP dodatkowo poprawia zarządzanie przedsiębiorstwem. Kolejne sukcesy przynoszą intensywne szkolenia pracowników działu sprzedaży i konsekwentna dbałość o klienta. Proces restrukturyzacji powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.


2016

elumatec modernizuje własny park maszynowy

elumatec AG: poziome centrum obróbcze
elumatec AG: poziome centrum obróbcze

W 2016 r. firma elumatec zainwestowała kilkumilionową sumę w zakup nowych technologii produkcji. Przede wszystkim zakupiliśmy nowoczesne maszyny, w tym poziome centrum obróbcze, tym samym modernizując produkcję mechaniczną w siedzibie firmy w Mühlacker. Nowe maszyny zastosowaliśmy do produkcji podzespołów do silników, centrów obróbczych profili, pił oraz części precyzyjnych. Głównym celem optymalizacji jest wzrost efektywności, produktywności i elastyczności. Chcemy to osiągnąć poprzez zwiększoną automatyzację, wydajne technologie i silniej powiązane ze sobą procesy produkcyjne, biorąc sobie za wzorzec przemysł 4.0. elumatec stale inwestuje w nowoczesne maszyny. W końcu przedsiębiorstwo ma duży udział w wytwarzaniu produktów, co jest podstawą wysokiej jakości produktów "made by elumatec".


2016

Zamknięcie roku 2016

elumatec AG - siedzibie firmy w Mühlacker
elumatec AG - siedzibie firmy w Mühlacker

W 2016 r. grupie elumatec znowu udało się podnieść już bardzo dobrą sytuację finansową i osiągnąć wskaźnik kapitału własnego na poziomie 84,1% (w poprzednim roku było to 76%). Wzrosła także dochodowość, głównie przez podniesienie obrotu o 3% do wysokości 124,5 milionów euro. To w dużej mierze zasługa nowych maszyn typów SBZ 122 i SBZ 628 i korzystnego trendu obrotu w obszarze posprzedażowym. Z perspektywy geograficznej szczególnie udana była działalność w Stanach Zjednoczonych i Europie Południowo-Wschodniej. W roku 2017 oczekujemy dalszego wzrostu obrotów, przede wszystkim dzięki wysokiemu popytowi na maszyny elumatec w Azji i Europie.


Więcej informacji

Targi

Produkty

Adresy

Do góry